Menu Close

ŽALIŲJŲ IDĖJŲ FESTIVALIS

Birželio 5 dieną grupė vyresniųjų specialiųjų klasių  moksleivių dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotame Žaliųjų idėjų festivalyje. Prezidentūros vidiniame kieme ir parke dalyvių laukė Žaliųjų idėjų mugė, kurioje  įvairios įmonės,  nevyriausybinės organizacijos pristatė savo žaliąsias idėjas. Festivalyje dalyvaujančios organizacijos supažindino su Lietuvos saugomomis teritorijomis, pristatė modernius medelių auginimo būdus, pakvietė sužaisti atliekų krepšinį, ragino atkreipti dėmesį į kasdien dėl vartojimo didėjančią aplinkos taršą. Festivalyje vyko dirbtuvės, kuriose buvo galima pasigaminti veikiančią vėjo jėgainę, tvariomis priemonėmis susikurti dovanų maišelį. Stebėjome, kaip iš naudotų atraižų „gimsta“ daugkartiniai pirkinių maišeliai, kuriuos galima buvo patiems papuošti.

Čia vyko įvairios viktorinos, aktyvūs žaidimai, įdomios ir turiningos veiklos, kuriose visi norintys galėjo dalyvauti.  Už teisingai atsakytus klausimus buvome apdovanoti veiklų organizatorių įsteigtais prizais. Nei vienas mokinys neliko be apdovanojimų.

Prezidentūros parke vyko VšĮ „Gyvi gali“ pamoka „Kaip nesuvalgyti planetos?“, kurios metu sužinojome apie spalvingas jaunų žmonių iniciatyvas, padedančias populiarinti tvarios mitybos sprendimus ir  nesudėtingus būdus, leidžiančius šias idėjas pritaikyti savo ir mokyklų bendruomenių kasdieniame gyvenime.

Po edukacijų aplankėme Vilniaus arkikatedrą, apžiūrėjome  Valdovų rūmų vidinį kiemelį,  pakilome į Gedimino kalną, pasigrožėjome Gedimino pilimi, pavaikščiojome siauromis senamiesčio gatvelėmis.

Grįžome puikiai praleidę laiką, pasisėmę žinių, kupini teigiamų emocijų.

Mokytoja Lijana Kašėtienė

Skip to content