Menu Close

PAŽINTIS SU MOLIU VIEKŠNIUOSE

Nacionalinė profesinio veiklinimo iniciatyva „Šok į tėvų klumpes“ Lietuvoje skaičiuoja jau dešimtmetį. Projekto tikslas – supažindinti su įvairiomis profesijomis ir fizinėmis darbo vietomis.

Ištarus žodį molis, daugeliui lietuvių pirmoji mintis į galvą atėjusi – puodeliai, puodynės, lėkštės ir kiti panašūs keramikos dirbiniai. Tačiau šios gamtinės medžiagos panaudojimas žymiai platesnis: statyboje, popieriaus gamyboje, medicinoje ar kosmetikoje.

Paskutinį pavasario penktadienį, daugeliui Akmenės r. Dabikinės Vladimiro Zubovo mokyklos mokinių, išvyka į Viekšnius ir apsilankymas V. Deniušio meno mokykloje bei pažintis su moliu, buvo pirmoji patirtis jų gyvenime. Įdėmiai klausydami ir klausdami patarimų čia dirbančio mokytojaus Vitalijaus Baltučio, mokiniai patys savo rankomis susikūrė puodelius, juos papuošė įvairiais raštais ir ornamentais. Pirmasis žingsnis padarytas. Dabar laukia ilgas procesas, kol sukurti dirbiniai grįš į kiekvieno mokinio rankas ir taps puošmena namuose.

Mokytojai Inga Aleksandravičienė ir Kęstutis Norvaišas

Skip to content