Menu Close

TEN KUR PRASIDEDA KASDIENĖS DUONOS KELIAS

Tęsiasi nacionalinė profesinio veiklinimo iniciatyva „Šok į tėvų klumpes“.

Joniškio rajonas Lietuvoje garsėja žemės ūkiu, iš kurių didžiąją dalį sudaro ariama žemė (apie 95 %). Visame rajone įsikūrusios apie septynios grūdų supirkimo įmonės, kurios superka aplinkinių žemdirbių auginamą produkciją: miežius, kviečius, rapsus žirnius ir pan. Vienoje tokių UAB „Joniškio agrochemija“ lankėsi ir Akmenės r. Dabikinės Vladimiro Zubovo mokyklos mokiniai. Čia jie buvo supažindinti su bendrovės veikla – parduodamais žemės dirbimo padargais, grūdų supirkimo subtilybėmis ir priežiūra, laboratorija, kurioje atliekami grūdų drėgnumo, glitimo ir kiti matavimai. Bendrovėje dirba apie 30 žmonių, o superkamos produkcijos kiekis išties didelis – apie 50 000 t. Apsilankymo pabaigoje buvome pavaišinti vaišėmis, kad kelionė namo būtų ne tokia alkana.

Mokytojai Reda Kovieraitė, Kęstutis Norvaišas, mokytojo padėjėja Zina Kiudulaitė

Skip to content