Menu Close

TĖVELIŲ ĮSITRAUKIMAS Į RENGINIUS DŽIUGINA MOKYKLĄ, MOKINIUS IR KURIA PRASMĘ

Akmenės r. Dabikinės Vladimiro Zubuvo mokyklos aplinkoje dažnai atsispindi tėvelių įsitraukimas į mokymo procesą, vaikų pradžiuginimas savo pagalba vykdant įvairias kūrybines užduotis. Mokykloje organizuojamose renginiuose, dirbtuvėlėse tėvai noriai su vaikais atskleidžia kūrybines galias. Tai liudija mokykloje įvykęs ne vienas renginys su mokinių tėveliais. Pats pirmasis bendradarbiavimo pavyzdys yra renginys „Mes kaip ir visi“. Tėveliai kartu su vaikais piešė paveikslus, kuriais papuošta mokyklos valgykla. Vaikai su tėvų pagalba kūrė motyvuojančią, įkvepiančią aplinką – paveiksluose su trafaretais tapyti žymių rašytojų, mąstytojų ir kitų autorių žodžiai. Antrame su tėvais vykdytame renginyje „Mes kaip ir visi“ tėveliai kartu su vaikais dekoravo sieną bendrabutyje. Ant sienos nugulę medžiai ir nutūpę paukščiai vaikus džiugina ne tik kaip dekoracija, bet ir tėvelių indėlis į mokyklos jaukumą. Be to, tėvai kartu su vaikais pasirodė programoje – šoko šokį, nustebinusį visą mokyklos bendruomenę. Tėvai yra prisidėję ir prie kalėdinės šventinės atmosferos kūrimo. Per kalėdinį susitikimą su tėveliais buvo gaminami žaisliukai ant eglutės, kuriais buvo papuošta mokyklos eglė, o dar kito susitikimo metu mokykloje pasklido keptų sausainių kvapas. Šiais metais tėveliai namuose su vaikais patys darė nykštukus, kurie papuošė mokyklos kiemą. Mokykloje buvo įkurtas nykštukų miestelis, kuriame puikavosi ir mūsų mokyklos mokinių padaryti nykštukai. Tėvų įsitraukimas į ugdymą skleidžia džiaugsmą vaikams, mokytojams, mokyklai. Prisidėdami prie įvairių renginių, dirbtuvėlių tėvai iš šalies pamato vaikų įsitraukimą ir susidomėjimą, bendradarbiaudami su vaikais kuria stiprų emocinį ryšį, leidžia atsiskleisti komandinio darbo gebėjimams. O patiems vaikams nėra nieko nuostabesnio už tai, kaip tėvams parodyti mokyklos gyvenimą iš labai arti. Džiaugiamės, kad atsiranda vis daugiau aktyvių tėvelių, kurie nori įsitraukti į vaikų gyvenimą mokykloje, kurie nori padėti vaikui tobulėti.

Švietimo padalinio vadovė Jūratė Triaušienė

Skip to content