Menu Close

PAGARBA IR PADĖKA LIETUVOS KNYGNEŠIAMS

Kovo 16-oji – Knygnešio diena. Šia proga visą savaitę vaikai laisvalaikiu, per klasės valandėlę klijavo ir atnaujino susidėvėjusias, bet mylimas knygas. Per istorijos ir lietuvių kalbos pamokas vyresniųjų specialiųjų klasių mokiniai kartojo pagrindinius 40 metų knygnešystės  faktus ir žymiausius žmones, padėjusius išsaugoti lietuvišką kalbą ir raštą. Savo žinias apie knygnešius mokiniai atskleidė jungtinės pamokos-viktorinos metu. Jai pasibaigus, vykome į Akmenės gimnaziją. Čia bibliotekininkė Romualda parodė vaikams renovuotos bibliotekos erdves ir suteikė galimybę plunksna ir tušu ant popieriaus lapo išreikšti šios dienos nuotaiką ir jausmus. Nustebome, kaip vaikai sugebėjo ištiškusią rašalo dėmę paversti žaismingu piešinuku. Grįžtant į mokyklą, dar aplankėme krašto muziejų. Čia vaikai grožėjosi Akmenės krašto tautodailininkų darbais. O muziejaus darbuotoja parodė vaikams daiktą, kurį iš pasakojimų atkūrė vienas menininkas. Tai daiktas, kuriame buvo slepiami lietuviški spaudiniai. Pilni įspūdžių, su gera nuotaika grįžome į mokyklą. Pripažinkime, šiandien mūsų vaikai daug patyrė, aplankė, sužinojo, pamatė.

Mokytojos: Rasa Danilevičienė, Raminta Švažienė, Lidija Mašanauskienė

Skip to content