Menu Close

MOKYKLAI – JUBILIEJINIAI METAI

Mūsų MOKYKLA – ištverminga, kūrybiška ir išradinga, saugi ir jauki, sportiška, linksma ir draugiška, darbšti, empatiška, atvira, – geriausia… Šie apibūdinimai mokyklai skambėjo spalio 18 dieną, minint jos 50 metų jubiliejų.  Renginyje buvo užsiminta ir apie tai, kad pirmąją mokyklą Dabikinės dvare dar 1903 metais įsteigė grafas Vladimiras Zubovas. Ta proga mokyklos šventiniame koncerte sutiko dalyvauti garsus Lietuvos pianistas Rokas Zubovas, architekto Vladimiro Zubovo anūkas. Šventinio koncerto metu scenoje dainavo, grojo ir šoko mūsų mokiniai kartu su buvusiais mokiniais, su Akmenės rajono meno mokyklos mokiniais ir mokytojais.

Mokyklos 50-mečiui paminėti šiais metais buvo skirtas ne vienas renginys, paroda, žygis. Per  pamokas su vaikais kalbėta apie mokyklos įkūrėjų grafų Zubovų dinastiją, peržvelgtos išlikusios nuotraukos ir metraščiai, mokiniai skaičiavo apdovanojimus ir taures už meninius ir sportinius pasiekimus. Su mokiniais kalbėta apie tai, kaip ji keitėsi, gražėjo klasės, kabinetai ir aplinka. Visa tai skirta ugdyti meilę ir pagarbą mokyklai, jos praeičiai.

Po šventės, kitą dieną, nuvykome į Agluonų kaimą, kur palaidotas Lietuvos dvarininkas, ūkininkas, agronomas, visuomenės veikėjas, lietuviškos spaudos platintojas Vladimiras Zubovas (1862-1933) ir jo žmona. Vaikai nugrėbė rudeninius lapus, padėjo gėlių, uždegė žvakes.

„Meilė ugdo pagarbą“-  žodžiai iš Zubovų giminės herbo

 

 

Skip to content