Menu Close

DRAUGYSTĖS DAIGELIAI ŽALIOJOJE KLASĖJE

Dar pavasarį, kai naujose pakeltose lysvėse prasidėjo sėjos darbai, užsimezgė graži draugystė tarp pačių mažiausių ir didžiausių lavinamųjų klasių mokinių. Ugdytiniai kartu pureno žemę, bėrė į ją sėklytes, laistė, ravėjo ir stebėjo kaip auga jų prižiūrimi augalai – daržovės, prieskoninės žolelės, gėlės. Kai rudenį  mokiniai sugrįžo į mokyklą, rado kai kurias gėles nužydėjusias, kitos dar džiugino akis, o  daržovės jau buvo užaugusios. Atėjo laikas derlių nuimti –  Aušros ir Bronelės klasių mokiniai draugiškai skynė prieskonines žoleles, mokėsi išrauti, nuvalyti burokėlius, ropes, morkas. Džiaugėsi geru derliumi. Žaliojoje klasėje, vienoje iš pakeltų lysvių gyvena ir Kalifornijos sliekai, tad visas daržovių atliekos ir piktžoles vaikai sudėjo šiems sliekams, kad jie turėtų kuo maitintis. Iš burokėlių derliaus ugdytiniai gamino mišrainę. Vieną dieną virtuvėlėje vikriai sukosi ir mažieji, ir didieji – vieni plovė, virė, valė burokėlius, kiti juos pjaustė, maišė iš visų produktų mišrainę. Darbai labai gerai ėjosi Armandui, Petrui, Laurai, Giedriui. Vaikai ragaudami, skanaudami ją, mokėsi įvertinti savo darbą – taip, mišrainė pavyko puikiai. Mišrainės mokiniai prigamino didelį dubenį, tad jos skonį galėjo įvertinti ir visa mokyklos bendruomenė. Kitas daržoves mokiniai tvarkingai susandėliavo  ir paliko kitoms mitybos pamokoms.

Mokytojos Aušra Donėlienė ir Bronė Kinčiuvienė

Skip to content